کلنگ پروژه ی چاه بورکی به زمین زده شد

خبرگزاری فارس:
 کلنگ پروژه حفر چاه بورکی علیا در بخش خشت کازرون به زمین زده شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از کازرون، مدیر آبفای روستایی کازرون در این مراسم که با حضور مسئولان استان فارس و شهرستان کازرون و اهالی این روستا برگزار شد، اظهار داشت: این چاه آب به عمق 220 متر حفر شده و شش لیتر بر ثانیه آب دارد.
حبیب‌الله عالی‌زاده‌ ساخت موتورخانه، برق رسانی به طول 700 متر و 2/5 کیلومتر خط پمپاژ را از اقداماتی که برای اتمام این پروژه صورت می‌گیرد عنوان و خاطرنشان کرد: با اتمام این پروژه با توجه به خشکسالی اخیر، بخشی از کمبود آب روستای بورکی علیا برطرف می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر اعتبار این طرح 110 میلیون تومان است.
همچنین در مراسمی دیگر عصر امروز نیز کلنگ حفر چاه آب روستای شهبازخانی و بورکی سفلی کازرون به زمین زده شد.
این چاه به عمق 100 متر حفر شده که حدود هشت لیتر بر ثانیه آب دارد.
در حاشیه این مراسم مدیر آبفای روستایی کازرون در جمع خبرنگار فارس در کازرون اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه ساخت موتورخانه، برق رسانی به طول 350 متر و خط پمپاژ به طول 300 متر نیاز است.
حبیب‌الله عالی‌زاده از اختصاص اعتبار 100 میلیون تومان برای این طرح خبر داد و تصریح کرد: با توجه به خشکسالی، با حفر این چاه مشکل کمبود آب دو روستای شهبازخانی و بورکی سفلی که شامل 330 خانوار هستند، برطرف می‌شود.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه آب این روستاها کیفیت پایینی دارد، از این رو با اجرای این طرح کیفیت آب آنها بهبود می‌یابد.
عالی‌زاده اضافه کرد: با آزمایش‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌ایم که برای آب این چاه نیازی به تصفیه خانه نیست.
مدیر آبفای روستایی کازرون در ادامه گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود آب‌های زیر زمینی و در راستای اصلاح الگوی مصرف، مردم نیز باید در راستای مصرف بهینه آب همکاری کنند.
عالی‌زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از اعتبارات آبفای روستایی از پرداخت آب‌بهای خانوارها تامین می‌شود، از این رو از مردم تقاضا داریم تا به‌موقع آب‌بهای خود را پرداخت کنند.
/ 3 نظر / 24 بازدید
علیرضا

بوركي‌عليا دارای 678 خانوار و 2944 نفر جمعيت است.